24h galerii
tagasi: avaleht

 

Mall Nukke ja 12 küsimust

Isiksuste galeriis näitame Eesti kunstnikke ning katsume leida
lõuendi, kipsi või monitori tagant üles lihast ja luust inimese.
 

Kes ma selline olen
(sellele küsimusele Mall Nukke ei vastanudki)

Kuidas mind ära tunda, kui tänaval vastu tulen
Enamik inimesi ei tunnegi, kes mind ei tea. Arvan, et olen tavalise välimusega. Talviti on mul nõrkuseks kanda ebatavalise välimusega mütse (isetehtuid). Ka juuksevärvi armastan üsna tihti vahetada, nii et mõnikord üllatan ka vanu tuttavaid.

Kuidas sai minust kunstnik
Juba lasteaias teadsin, kes must saab. Ka nimetati mind seal teiste poolt Kunstnikuks (sest joonistasin kõige paremini hobuseid). Hiljem haridusteed polnudki nii raske valida: Tallinna 24. Keskkool (kunstiklass), Tallinna Laste Kunstikool, siis Tallinna Kunstiülikool (praegune Eesti Kunstiakadeemia) ja graafika. Pean tõdema , et olin oma eesmärgi varases nooruses maha pannud ning hiljem oli lihtsalt vaja endale tõestada oma järjekindlust. Aga eks mulle meeldib ka, et plaanid tõeluseks said.

Mall Nukke Rudolfiga

Millega ma veel olen tegelenud ja tegelen
Pidevalt olen tegelenud ( küll rahvaspordi tasemel) millegi kehakultuursega:olen käinud regulaarselt ratsutamas (nüüd ajapuudusel enam mitte), olen mänginud squashi, ping-pongi. Kevadeti meeldib käia kanuumatkadel ja niisama matkamas. Talviti üritan minna kuhugi mägedesse slaalomit sõitma (olen ebaregulaarselt võtnud osa umbes 10 hooajast). Pidevalt käin jõusaalis. Olen märganud, et kehaline vormisolek aitab (vähemalt mul) kaasa ka loomingus - mõte jookseb paremini ja ei väsi nii kiiresti.

Minu tavaline tööpäev näeb välja nii
Hommikul vara üles, üks kuni kaks tassi kohvi kuni päriselt üles ärkan. Olen märganud, et hommikusest ärkamisest sõltub see, kas päev tuleb positiivne või väsitav, nii omab see protseduur suurt tähsust minu päeva alustamisel.
Järgmiseks lähen tööle Eesti Kunstiakadeemiasse. Õpetan seal tarbe- ja kujutava kunsti II kursusele joonistamist. Pärast tundide lõppu lähen kas trenni (sõltuvalt päevast) ja siis ateljeesse või siis kohe ateljeesse. Seal võin olla juhul, kui on mõni näitus tulekul, kuni 7-8 tundi ja teha tööd. Kui ei ole nii kiire, siis olen tavaliselt vähem aega. Pärast seda lähen koju, kohtun perekonnaga, kuulan nende päevategusid. Õhtuti vaatan mõnikord telekat, kui sealt tuleb midagi huvitavat. Mõnikord lähen ka Nokusse või Kukusse, kui on seltskonda.

PÜHA ABIELU (ZEUZI ABIELU)
1995, akrüül ja kollaazh

Ülevaade minu näitustest ja muudest loomingulistest tegudest
Näitustel hakkasin esinema juba õpingute ajal 1988. aastal. Mulle on nimelt alati meeldinud esitada endale väljakutseid. Samas andis see võimaluse võrrelda oma töid teiste omadega ja vastutuse suurus sundis pingutama. Graafika Galerii Stuudioga ühinemine andis võimaluse esineda ka välisnäitustel (USA-s, Rootsis, Soomes). Oluliseks pean enda jaoks näitusteseeriat "Iidolid" 1993-1995. Sealt leidsin enda jaoks kollaazhitehnika ja iroonilise neopopiliku töölaadi. See periood lõppes minu jaoks näitusega "Eesti Egod" Linnagaleriis aastal 2000. Tunnen, et minu jaoks on kollaazh end mõneks ajaks ammendanud.

Võib veel ära mainida monumentaalteosed klubi "Hollywoodi" seintel aastatel 1996-1998. Nüüdseks on neist säilinud vaid videomaterjal. Uus loomeperiood hakkas minu jaoks 1998. aastal näitusega "Eesti Egod ja Ikoonid" Kuressaare Linnagaleriis, kus ma esmakordselt esitasin oma 9 ikooni. Nüüdseks olen neid juba maalinud neljakümne ligi, neist 30 tuleb välja 5. aprillil avataval näitusel "Ikoon 2001" Riia Saatkonna Galeriis.

EESTI RAHA: ST. ANTON
2000, õli, puit

Mida pean oma suurimaks saavutuseks
Iseendast võitu saamist, sest sellest sõltuvad ka muud saavutused.

Mis mulle mu enda juures kõige rohkem meeldib / ei meeldi
See mulle meeldib, kui on see ülalmainitud tegevus õnnestunud ja ei meeldi , kui olen midagi kontrollimatut teinud/öelnud.

 

Minu lemmikkunstnik, -teos
Erilist lemmikut ei olegi. Meeldivad erinevatest kunstivooludest teosed: bütsantsi ikoonimaal, prerafaeliidid, pop, dadaism, kitsh ja veel mõned siit-sealt. Otseselt ei meeldi miski nii väga, pigem mingid põhimõtted, mis ka väljenduvad teostes.

Kuskohas ja mismoodi ma puhkan
Talvel meeldib puhata kas väga soojas (kuskil lõunas) või mägedes aktiivsel viisil (suusatades), suvel on ka Eestis tore olla. Mulle meeldib ka reisidel pigem seljakotiga ringi käia ja palju näha, teha omi marsuute, kui sõltuda turismibüroodest. Nii et mugavale puhkusele eelistan alati aktiivset ja sõltumatut.

KES KEELT RÄÄGIB, SEE
ROOMA LÄHEB
2000
kuivnõel, carbo, lito

Mis mulle muret teeb ja mis rõõmu valmistab
Nii mure kui ka rõõmuallikaks on kas töö või siis perekond. Sageli valmistab rõõmu ka hea ilm.

Milleks on ikoonid head
Tõsiusklikud teavad, milleks pärisikoonid head on. Mina arvan, et minu ikoonid on head siis, kui neid vaadates hakkab inimene rohkem analüüsima ümbritsevat ja ka mõtlema iseenda eksistensi üle. Seda on muidugi palju soovitud ühe väikese asja puhul. Minu ikoonid võivad head olla ka lihtsalt vaatamiseks.

Küsitud ja vastatud aastal 2001


RAHA IKOON
2000
õli, puit

 
  Internetis aadressil www.kunstikeskus.ee leiduvate mistahes algupäraste tekstide, tõlgete, terviklike info- ja lingikogumite ning pildimaterjali reprodutseerimine ainult KUNSTIKESKUS.EE ja/või nende autori(te) ja/või nende valdajate nõusolekul. Originaalteoste ja viidatud materjalide copyright kuulub üldjuhul nende autoritele ja/või valdajatele. Kontakt: info@kunstikeskus.ee