24h galerii
tagasi: avaleht

 

Kaido Ole ja 12 küsimust

Isiksuste galeriis näitame Eesti kunstnikke ning katsume leida
lõuendi, kipsi või monitori tagant üles lihast ja luust inimese.
 

Kes ma selline olen
Enesekeskne 38aastane meeskunstnik, kes on abielus ja kahe lapse isa.

Kuidas mind ära tunda, kui tänaval vastu tulen
Nii tänaval kui ka mujal tuntakse mind eelkõige näo järgi — kellele see on tuttav. Muid tunnusmärke, mis mind teistest eristaks, ei ole.

Kuidas sai minust kunstnik
Olen praktiliselt kogu teadliku elu soovinud kunstnikuks saada ja kui inimene ikka ühele eesmärgile keskendub, siis ta tavaliselt selle ka saavutab. Muidugi juhul, kui vähegi enesekriitikat on ja enda jaoks suisa sobimatut või võimatut ei taheta.

Untitled CXXIX, 1999, oil/canvas, 190x200

Millega ma veel olen tegelenud ja tegelen
Püüan tegeleda nii väheste asjadega kui võimalik.

Minu tavaline tööpäev näeb välja nii
Siin on kaks võimalust. Kui ma pean sel päeval minema ka Kunstiakadeemiasse, kus ma olen üks maaliõppejõududest ja kus töö algab kell 14, siis ma lähen küll umbes kella kümneks ateljeesse, aga midagi suurt seal ette ei võta, reeglina ei maali. Tavaliselt tulen sinna paariks tunniks tagasi ka peale töö lõppu akadeemias, et veel veidi pooliku töö juures mõelda. Juhul kui mul on akadeemiast vaba päev, siis olen ateljees hommikul kümnest õhtul kaheksani ning üritan millegi suuremaga ühele poole saada.

Ülevaade minu näitustest ja muudest loomingulistest tegudest
Olen näitustel esinenud ümmarguselt 15 aastat. Sinna mahub 13 personaalnäitust ja hulk grupi-, ülevaate- ja nn. ideenäitusi Eestis ja mujal. Aeg on näidanud, et näituste nimekirja kasvatada pole raske, mõistlikum on püüda kontrollida, et sinna ei satuks midagi sellist, mida hiljem kipud salgama ja häbened.

Mida pean oma suurimaks saavutuseks
Üksikuna ei tundu ükski saavutus nii väga suur, aga kõike kokku võttes olen rahul, et olen saavutanud enamuse ja põhilise sellest, mida seni olen soovinud. Aga ega keegi reeglina ei suuda rahulduda sellega, mis käes.

Mis mulle mu enda juures kõige rohkem meeldib / ei meeldi
Ei meeldi, et ei suuda olla õnnelik ja pidevalt piinlen tegemata asjade pärast (mitte ainult kunstis). Peaksin rohkem nautima olemasolevat, siis oleksin palju toredam inimene. Küllap mu lähedased teavad, millest ma räägin.

Untitled CXXVI, 1999, oil/canvas, 190x200

   

Minu lemmikkunstnik, -teos Ei ole mul hetkel ja ei ole vist pea kunagi olnud ühte lemmikut. Isegi mitte kolme-nelja.

Kuskohas ja mismoodi ma puhkan
Tegelikult ei puhkagi (vt. punkt 5 ). Kui olen suutnud millesegi süveneda, aga see on minu puhul hea tulemuse vältimatuks eelduseks, siis ma ei suudagi sellest enam õieti välja tulla või seda unustada. See teeb mind ajuti päris murelikuks.

Mis mulle muret teeb ja mis rõõmu valmistab
Kui on hea päev, siis näen kõikide probleemide häid külgi, halval päeval võin iriseda mille kallal iganes.

Kes on eloodiak?
Eloodiak on minu välja töötatud ideaalilähedane pildiinimene. Igal kunstnikul, kes soovib inimest kujutada, tuleb sarnane probleem lahendada.

Küsitud ja vastatud aastal 2001

Untitled CIX, 1997, oil/canvas, 155x160

Internetis aadressil www.kunstikeskus.ee leiduvate mistahes algupäraste tekstide, tõlgete, terviklike info- ja lingikogumite ning pildimaterjali reprodutseerimine ainult KUNSTIKESKUS.EE ja/või nende autori(te) ja/või nende valdajate nõusolekul. Originaalteoste ja viidatud materjalide copyright kuulub üldjuhul nende autoritele ja/või valdajatele. Kontakt: info@kunstikeskus.ee